UEFA Avropa Liqası - Gecənin NƏTİCƏLƏRİ

Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində 2-ci turun oyunları keçirilib.

SİA xəbər verir ki, 12 qrupda 24 qarşılaşma olub. Ölkəmizi turnirdə təmsil edən "Qarabağ" Lüksemburqda "Düdelanj"la qarşılaşıb və 4:1 hesabı ilə qalib gəlib.

Türkiyə klublarından "Beşiktaş" İstanbulda "Vulverhemptona uduzub - 0:1. "Trabzonspor" evdə "Bazel"lə heç-heçə edib - 2:2. "Başakşəhər" isə Münhenqladbax "Borussiya"sı ilə bərabərə qalıb - 1:1.

3 oktyabr

Avropa Liqası

2-ci tur

A qrupu

23:00. “Sevilya” (İspaniya) – APOEL (Kipr) - 1:0

23:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Qarabağ” (Azərbaycan) - 1:4

1. Sevilya 2 2 0 0 4:0 6

2. Qarabağ 2 1 0 1 4:4 3

3. Düdelanj 2 1 0 1 5:7 3

4. APOEL 2 0 0 2 3:5 0

B qrupu

23:00. “Malmö” (İsveç) – “Kopenhagen” (Danimarka) - 1:1

23:00. “Luqano” (İsveçrə) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 0:0

1. Kopenhagen 2 1 1 0 2:1 4

2. Dinamo Kiyev 2 1 1 0 1:0 4

3. Malmö 2 0 1 1 1:2 1

4. Luqano 2 0 1 1 0:1 1

C qrupu

23:00. “Trabzonspor” (Türkiyə) – “Bazel” (İsveçrə) - 2:2

23:00. “Krasnodar” (Rusiya) – “Xetafe” (İspaniya) - 1:2

1. Hetafe 2 2 0 0 3:1 6

2. Bazel 2 1 1 0 7:2 4

3. Trabzonspor 2 0 1 1 2:3 1

4. Krasnodar 2 0 0 2 1:7 0

D qrupu

23:00. “Sportinq” (Portuqaliya) – LASK (Avstriya) - 2:1

23:00. “Rusenborq” (Norveç) – PSV (Hollandiya) - 1:4

1. PSV 2 2 0 0 7:3 6

2. Sportinq 2 1 0 1 4:4 3

3. LASK 2 1 0 1 2:2 3

4. Rosenborq 2 0 0 2 1:5 0

E qrupu

23:00. “Seltik” (Şotlandiya) – ÇFR (Kluj, Ruminiya) - 2:0

23:00. “Latsio” (İtaliya) – “Renn” (Fransa) - 2:1

1. Seltik 2 1 1 0 3:1 4

2. ÇFR 2 1 0 1 2:3 3

3. Latsio 2 1 0 1 3:3 3

4. Renn 2 0 1 1 2:3 1

F qrupu

23:00. “Arsenal” (İngiltərə) – “Standard” (Belçika) - 4:0

23:00. “Vitoriya” (Portuqaliya) – “Ayntraxt” (Almaniya) - 0:1

Form

1. Arsenal 2 2 0 0 7:0 6

2. Standard 2 1 0 1 2:4 3

3. Ayntraxt Frankfurt 2 1 0 1 1:3 3

4. Vitoriya 2 0 0 2 0:3 0

G qrupu

20:55. “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Reyncers” (Şotlandiya) - 2:1

20:55. “Feyenoord” (Hollandiya) – “Porto” (Portuqaliya) - 2:0

1. Feyenoord 2 1 0 1 2:1 3

2. Yanq Boyz 2 1 0 1 3:3 3

3. Reyncers 2 1 0 1 2:2 3

4. Portu 2 1 0 1 2:3 3

H qrupu

20:55. SSKA (Moskva, Rusiya) – “Espanyol” (İspaniya) - 0:2

20:55. “Ferentsvaroş” (Macarıstan) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) - 0:3

1. Ludoqorets 2 2 0 0 8:1 6

2. Espanyol 2 1 1 0 3:1 4

3. Ferentsvaroş 2 0 1 1 1:4 1

4. SSKA 2 0 0 2 1:7 0

İ qrupu

20:55. “Sent-Etyen” (Fransa) – “Volfsburq” (Almaniya) - 1:1

20:55. “Aleksandriya” (Ukrayna) – “Gent” (Belçika) - 1:1

1. Volfsburq 2 1 1 0 4:2 4

2. Gent 2 1 1 0 4:3 4

3. Sent-Etyen 2 0 1 1 3:4 1

4. Aleksandriya 2 0 1 1 2:4 1

J qrupu

20:55. “Başakşəhər” (Türkiyə) – “Borussiya” (Mönşenqladbax, Almaniya) - 1:1

20:55. “Volfsberq” (Avstriya) – “Roma” (İtaliya) - 1:1

1. Roma 2 1 1 0 5:1 4

2. Volfsberq 2 1 1 0 5:1 4

3. Borussiya Münhenqladbax 2 0 1 1 1:5 1

4. Başakşəhər 2 0 1 1 1:5 1

K qrupu

20:55. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Vulverhempton” (İngiltərə) - 0:1

20:55. “Braqa” (Portuqaliya) – “Slovan” (Bratislava, Slovakiya) - 2:2

1. Slovan Bratislava 2 1 1 0 6:4 4

2. Braqa 2 1 1 0 3:2 4

3. Volverhempton 2 1 0 1 1:1 3

4. Beşiktaş 2 0 0 2 2:5 0

L qrupu

18:50. “Astana” (Qazaxıstan) – “Partizan” (Serbiya) - 1:2

20:55. “AZ Alkmar” (Hollandiya) – “Mançester Yunayted” (İngiltərə) - 0:0

1. Partizan 2 1 1 0 4:3 4

2. Mançester Yunayted 2 1 1 0 1:0 4

3. AZ Alkmaar 2 0 2 0 2:2 2

4. FC Astana 2 0 0 2 1:3 0

sia.az