UEFA Avropa Liqasında gecənin nəticələri

9 Avqust 2019 11:47 (UTC+04:00)

UEFA Avropa Liqasında üçüncü təsnifat mərhələsinin oyunları başa çatıb.

SİA xəbər verir ki, "Neftçi" - "Bney Yehuda" (İsrail) oyunu (2:2) da daxil olmaqla mərhələnin növbəti matçları bu gün keçirilib. Günün ilk oyununa Astanada start verilib. Burada yerli komanda Maltanın “Valetta” klubunu qəbul edib və 5:1 hesabı ilə qalib gəlib.
Türkiyə təmsilçisi "Trabzonspor" səfərdə "Sparta" ilə bərabərə qalıb - 2:2. "Yeni Malatyaspor" isə "Partizan"a 1:3 hesabı ilə uduzub.
8 avqust
Avropa Liqası III təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar
18:00. “Astana” (Qazaxıstan) – “Valetta” (Malta) - 5:1
19:30. AEK (Larnaka, Kipr) – “Gent” (Belçika) - 1:1
20:00. “Sparta” (Praqa, Çexiya) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 2:2
20:00. “Pünik” (Ermənistan) – “Vulverhempton” (İngiltərə) - 0:4
20:15. “Universitatya” (Krayova, Ruminiya) – AEK (Yunanıstan) - 0:2
20:30. “Brondbü” (Danimarka) – “Braqa” (Portuqaliya) - 2:4
20:45. “Ventspils” (Latviya) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 0:3
21:00. “Şerif” (Moldova) – AİK (İsveç) - 1:2
21:00. “Neftçi” (Azərbaycan) –“Bney Yehuda” (İsrail) - 2:2
21:00. “Malmö” (İsveç) – “Jrinski” (Bosniya və Herseqovina) - 3:0
21:00. “Hauqesund” (Norveç) – PSV (Hollandiya)-0:1
21:00. “Mariupol” (Ukrayna) – “AZ Alkmar” (Hollandiya) - 0:0
21:00. “Tun” (İsveçrə) – “Spartak” (Moskva, Rusiya) - 2:3
21:00. “Molde” (Norveç) – “Aris” (Yunanıstan) - 3:0
21:30. “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – TNS (Uels) - 5:0
21:30. “Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) – “Suduva” (Litva) - 1:2
21:30. SSKA (Sofiya, Bolqarıstan) – “Zorya” (Luqansk, Ukrayna) - 1:1
21:30. “Lokomotiv” (Plovdiv, Bolqarıstan) –“Strasburq” (Fransa) - 0:1

21:30 “Feyenoord” (Hollandiya) –“Dinamo” (Tiflis, Gürcüstan) - 4:0

21:30. “Antverp” (Belçika) – “Viktoriya” (Plzen, Çexiya) - 1:0
21:45 “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) – BATE (Belarus) - 1:2
22:00. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Nomme Kalyu” (Estoniya) - 3:1
22:00. “Riyeka” (Xorvatiya) – “Aberdin” (Şotlandiya) - 2:0
22:00. “Midtland” (Danimarka) – “Reyncers” (Şotlaniya) - 2:4
22:00. “Norrçepinq (İsveç) – “Hapoel Beer-Şiva” (İsrail) - 1:1
22:30. “Vaduts” (Lixtenşteyn) – “Ayntraxt” (Almaniya) - 0:5
22:30. “Styaua” (Ruminiya) – “Mlada Boleslav” (Çexiya) - 0:0
22:30. “Austriya Vyana” (Avstriya) – “Apollon” (Kipr) - 1:2
23:00. “Lutsern” (İsveçrə) – “Espanyol” (İspaniya) - 0:3
23:00. “Partizan” (Serbiya) – “Yeni Malatyaspor” (Türkiyə) - 3:1
23:00. “Legiya” (Polşa) – “Atromitos” (Yunanıstan) - 0:0
23:00. “Torino” (İtaliya) – “Şaxtyor” (Belarus) - 5:0

sia.az