“Sevilya”, “Çelsi”, “Barselona” və “Yuventus” 1/8 finalda!

25 Noyabr 2020 12:28 (UTC+04:00)

Bu gün UEFA Çempionlar Liqasının qrup mərhələsinin 4-cü turuna start veriləcək.SİA xəbər verir ki, ilk oyun günündə 4 qrupda 8 matç keçiriləcək.E qrupunda "Çelsi" “Renn”in, "Sevilya" “Krasnodar”ın qonağı olacaq. G qrupunda "Barselona" “Dinamo” ilə, “Yuventus” isə “Ferensvaroş”la üz-üzə gələcək.

Türkiyənin yeganə təmsilçisi "Başakşəhər" isə ötən tur öz meydanında 2:1 hesabı ilə yendiyi "Mançester Yunayted"lə bu dəfə səfərdə qarşılaşacaq.

Çempionlar Liqası

Qrup mərhələsi, 4-cü tur

24 noyabr

E qrupu

21:55. “Krasnodar” (Rusiya) - “Sevilya” (İspaniya) - 1:2

Qollar: Vanderson, 56 - Rakitiç, 4, El Haddadi, 90+5

21:55. “Renn” (Fransa) - “Çelsi” (İngiltərə) - 1:2

Qollar: Quirassi, 85 - Hudson-Odoi, 22, Jiru, 90+1

1 Çelsi 4 3 1 0 9 1 10

2 Sevilya 4 3 1 0 6 3 10

3 Krasnodar 4 0 1 3 4 10 1

4 Renn 4 0 1 3 2 7 1

F qrupu

00:00. “Latsio” (İtaliya) - “Zenit” (Rusiya) - 3:1

Qollar: İmmobile, 3, 55 (pen.), Parolo, 22 - Dzyuba, 25

00:00. “Borussiya” (Dortmund, Almaniya) - “Brügge” (Belçika) - 3:0

Qollar: Holand, 18, 60, Sanço, 45

1 Borussiya

Dortmund 4 3 0 1 9 3 9

2 Latsio 4 2 2 0 8 4 8

3 Brügge 4 1 1 2 3 8 4

4 Zenit 4 0 1 3 3 8 1

G qrupu

00:00. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - “Barselona” (İspaniya) - 0:4

Qollar: Dest, 52, Breytueyt, 57, 70 (pen.), Qrizmann, 90+2

00:00. “Yuventus” (İtaliya) - “Ferensvaroş” (Macarıstan) - 2:1

Qollar: Ronaldo, 35, Morata, 90+2 - Uzuni, 19

1 Barselona 4 4 0 0 13 2 12

2 Yuventus 4 3 0 1 8 4 9

3 Dinamo (Kiyev) 4 0 1 3 3 10 1

4 Ferensvaroş 4 0 1 3 5 13 1

H qrupu

00:00. “Mançester Yunayted” (İngilıtərə) - “Başakşəhər” (Türkiyə) - 4:1

Qollar: Fernandes, 7, 19, Raşford, 35 (pen.), Xames, 90+2 - Turuc, 75

00:00. PSJ (Fransa) - “Leypsiq” (Almaniya) - 1:0

Qol: Neymar, 11-pen.

1 Mançester Yunayted 4 3 0 1 12 4 9

2 PSJ 4 2 0 2 5 4 6

3 Leypsiq 4 2 0 2 4 7 6

4 Başakşəhər 4 1 0 3 3 9 3

25 noyabr

A qrupu

00:00. “Atletiko” (İspaniya) – “Lokomotiv” (Moskva, Rusiya)

00:00. “Bavariya” (Almaniya) – “Zalsburq” (Avstriya)

1 Bavariya 3 3 0 0 12 3 9

2 Atletiko 3 1 1 1 4 7 4

3 Lokomotiv (Moskva)3 0 2 1 4 5 2

4 Zalsburg 3 0 1 2 6 11 1

B qrupu

21:55. “Borussiya” (Mönhenqladbax, Almaniya) – “Şaxtyor” (Donetsk, Ukrayna)

00:00. “İnter” (İtaliya) – “Real” (İspaniya)

1 Borussiya

Mönhenqladbax 3 1 2 0 10 4 5

2 Şaxtyor 3 1 1 1 3 8 4

3 Real 3 1 1 1 7 7 4

4 İnter 3 0 2 1 4 5 2

C qrupu

21:55. “Olimpiakos” (Yunanıstan) – “Mançester Siti” (İngiltərə)

00:00. “Marsel” (Fransa) – “Portu” (Portuqaliya)

1 Mançester Siti 3 3 0 0 9 1 9

2 Portu 3 2 0 1 6 3 6

3 Olimpiakos 3 1 0 2 1 5 3

4 Marsel 3 0 0 3 0 7 0

D qrupu

00:00. “Ayaks” (Niderland) – “Midtülland” (Danimarka)

00:00. “Liverpul” (İngiltərə) – “Atalanta” (İtaliya)

1 Liverpul 3 3 0 0 8 0 9

2 Ayaks 3 1 1 1 4 4 4

3 Atalanta 3 1 1 1 6 7 4

4 Midtülland 3 0 0 3 1 8 0